nadas teknigi timur gurgan

Nadas / Injury Tekniği Nedir?

Nadas/Injury Tekniği Nedir?

Ofis Histeroskopi ve rahim hücrelerinin gebelik potansiyelini artırıcı uyarılması tekniği

Nadas / Injury Tekniği

Tüp bebek tedavisinde rahim faktörü çok önemlidir. Embriyonun sağlıklı tutunabilmesi için rahimin gebelik kapasitesinin iyi olması gerekir.
Özellikle tekrarlayan tüp bebek başarısızlığında rahim içi değerlendirme son derece önemlidir. Sadece ultrason rahim içini net değerlendirmede sınırlı kalmaktadır. İlaçlı rahim filmi ise özellikte tüpleri değerlendirmede kullanılmaktadır, rahim içi değerlendirmede ise bazı yanlış sonuçlara yol açabilmektedir, bunun yanı sıra, bazen zahmetli ve ağrılı olmaktadır.

nadas teknigi timur gurgan

Histeroskopi rahim içinin değerlendirildiği altın standarta sahip bir tekniktir. Son teknikle geliştirilen ofis histeroskopi ile hastalara anestezisiz, ofis şartlarında kısa sürede bu işlem uygulanabilmekte ve uterin sorunlar var ise aynı anda tanı konulup tedavisi yapılabilmektedir.Örneğin rahim içi adezyon alanları, polipoid gelişimler, uterin septum vakaları gibi yapısal ve endometrial hiperplazi, endometrit gibi patolojik boyuttakisorunlar tedavi edilerek gebelik oranları artırılabilmektedir. Bizde Gürgan Clinic grubu olarak ofis histeroskopi ve tekrarlayan gebelik kayıpları ile ilgili birçok bilimsel çalışma yaptık ve bunlardan bilimsel dergilerde de yayınladık. Güvenle bu hizmeti hastalarımıza sunuyoruz.

Son gelişen teknoloji ise; rahim içinin gebeliği kabul etme potansiyelini artırmaya yönelik rahim hücrelerinin uyarılmasını sağlamaktır. Ofis histeroskopi ile rahim içi incelenmekte ve tüm yüzeylerine özel mikro-alet yardımı ile ufak kesiler (mikrotravma=injury) uygulanmaktadır.Böylece rahim hücrelerinde canlanma ve transfer edilen embriyoyu tutma potansiyeli artmaktadır. Gürgan Clinic olarak uzun süredir bu çalışmayı İngiltere Schefield Üniversitesi ile birlikte yürütmekteyiz ve olumlu sonuçlarımızı saygın bilimsel dergide yayınladık. Tüp bebek başarısını artırmada ve tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı olan vakalarda büyük bir açılım sağlamaktadır.

Search

+