timur-gurgan-kimdir

Prof. Dr. Timur GÜRGAN

Malatya’da doğdu.

Akademik kariyerine 1985 yılında Hacettepe Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalında Yardımcı Doçent olarak başladı, 1988 yılında Doçent, 1995 yılında Profesör oldu.

Hacettepe Üniversitesi Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Departmanı’nın 10 yıl süreyle başkanlığını yaptı; jinekolojik endoskopi, tüp bebek, androloji ve menopoz departmanlarının kuruluşunu gerçekleştirdi.

Yurt dışında pek çok üniversite ve önemli merkezlerde üreme tıbbı, yardımcı üreme teknikleri, mikro cerrahi ve endoskopik cerrahi alanlarında çalışma imkanı buldu.

Üreme tıbbı ile ilgili pek çok uluslararası dernekte yönetim kurulu üyesidir, ulusal ve uluslar arası pek çok kongre, sempozyum ve workshop düzenlemiştir. Ulusal ve Uluslararası bilimsel dergilerde editörler kurulunda görev almaktadır. European Society of HR and Embriyoloji yönetim kurulunda 6 yıl görev yapmıştır.

2016 yılında Dünya Yardımcı Üreme Teknikleri ve Kısırlık Derneği Başkanı seçilmiştir. Görev süresi içinde 2017 Ekim ayında Antalya Türkiye’de yapılmakta olan Dünya Kısırlık ve Tüp Bebek Kongresinin de başkanlığını yapmaktadır.

Ayrıca Akdeniz Ülkeleri Üreme Tıbbı Derneğinin gelecek dönem Başkanlığını devralacaktır.

Uluslar arası hakemli dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır. Ovulasyon indüksiyonu, ART, PCOS, Endometriozis, İmplantasyon, Endoskopik Cerrahi özel ilgi alanlarıdır.

Akademik çalışmalarının yanı sıra felsefe, biyoteknoloji gibi alanlarla da ilgilenmektedir ve Türkiye Zeka Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir.

Prof.Dr. Timur GÜRGAN; 2000 yılında kurmuş olduğu Gürgan Tüp Bebek Merkezi’nde Bilimsel Direktör olarak görev yapmaktadır.

Size Özel Tedavi Planı Sunuyoruz…

Bebek sahibi olmayı umut etmekte haklısınız; çünkü günümüzde insan üremesi ile ilgili edindiğimiz yeni bilgiler ve hızla gelişen teknoloji sizin hayaliniz olan sağlıklı bebeğe kavuşmanızda yardımcı olabilir. Ancak teknolojinin de bilgili ve tecrübeli ellerde, ekonomik koşullarda ve “ Çifte Özel ” planlanarak sunulması gerekiyor. Tedavi için seçtiğiniz merkezin bilgi, birikim, tecrübe ve donanımının başarıya giden yolda en önemli belirleyici olduğunu unutmayınız! Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavisinin tüm imkanlarını sizlere sunabildiğimiz merkezimizde, çalışmalarımızı akademik temellere dayandırarak, hiçbir zaman bilimsellik ve gerçeklikten uzaklaşmadan 17 yıldır sürdürmekteyiz.

Binlerce aileyi sağlıklı bebeklerine kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başarının detaylarda saklı olduğunu biliyor; size özel, en uygun, en etkin, en ekonomik ve en doğru tedaviyi merkezimizde vereceğimizi garanti ediyoruz. Düşünce, duygu ve üreme sisteminizle ilgili sorunların çözülerek dengelenmesi esasına dayanan “Balanslama Tekniği” ile size; sağlıklı gebeliğe en yakın olabileceğiniz tedavi seçeneğini sunuyoruz. Sizleri gerçeklikten uzaklaştırmadan, iyimser bir yaklaşıma davet ediyor ve GÜRGAN CLINIC İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi‘nde güncel tedavi seçeneklerimizi sizlerle paylaşmak ve hayaliniz olan sağlıklı bebeğe kavuşabilmeniz için mümkün olan en iyi tedaviyi planlamak üzere bekliyoruz.

Güveniniz için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Prof.Dr. Timur Gürgan

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı