Kadın Hastalıkları

Kadın Hastalıkları Nelerdir? En Çok Görülen Kadın Hastalıkları Nelerdir? Kadın Hastalıklarının Belirtileri Nelerdir? Kadın Hastalıklarının Tedavileri Nelerdir?

Günümüzde bayanlarda kadın hastalıkları çok sık şekilde görülmeye başlanmıştır. Meydana gelen kadın hastalıkların mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Bu sayede yaşam kalitenizin daha fazla artmasını sağlamış olursunuz. Kadın hastalıkların giderilmesini sağlamanın bir diğer güzel yollarından birisi de ileride çıkması muhtemel sağlık sorunların ortadan kaldırılmasını sağlar. Kadın hastalıkları en sık görülen rahatsızlıkları sıralamak gerekirse şu şekilde belirtmemiz mümkün olacak.

Vaginitis - Vulvitis Sorunları

Kadın hastalıkları ile ilgili olarak görülen sorunlardan birisidir. Dış genital organda, kötü kokulu akıntı, kaşıntı ve ağrı şikayetiyle ortaya çıkan bir hastalık türü arasında yer almaktadır. Bayanların bu hastalığa yakalanmasının temel nedenlerinden birisi de mantar, bakteri ve protozoo enfeksiyonlarının yanı sıra kullanılan ilaçlarda kokulu ve kaşıntılı alerjilerin bölgede çıkmasına neden olur.

vaginitis kadin hastaliklari timur gurgan kadin sagligi
Genital Siğiller

Endometriozis Sorunları

Bu hastalığın en belirgin özelliklerinden birisi de rahim içi zar tabakasının vücudun farklı yerlerine yerleşip büyümeye başlamasıdır. Ağrı hormonal değişimler sonucunda ağrı ve kanama gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.Diğer yandan anetomiyi bozması kısırlık meydana gelmesine neden oldurur. Böyle bir durumda ise yapılması gereken çözüm yollarından birisi de Profesyonel doktor Timur Gürgan ‘dan yardım alarak kadın hastalıkların önlenmesi konusunda hizmet alınmasıdır.

Miyom Sorunları

Kadınlarda farklı türden hastalıklar meydana gelebilmektedir. Kadın hastalığının normal bir şey gibi görünmeden mutlaka tedavi edilmesi gerekir. 40 yaşın üstündeki kadınların %30’unda miyom görülen bir kadın hastalığıdır. Kasık ağrıları, aşırı kanamalar ve yanma gibi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olur. Sağlığınızı tehdit altına almamanız adına profesyonel doktordan destek almanız gerekir.

MYOM NEDİR
hpv kadin hastaliklari

HPV Enfeksiyon Sıkıntıları

Seksüel yolla bulaşan ve bayanlarda son dönemde sıklıkla görülen hastalıklardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir tip virüs olarak nitlendireceğimiz bu hastalıkta, genital bölgede siğile; bir grubu ise rahim ağzı kanserine bile neden olacak ciddi sağlık problemlerini beraberinde getirmektedir. Böyle bi durumda uzman doktorunuz tarafından tanı konularak tedavi altına alınmaya çalışılıyor. Böyle bir kadın hastalığına yakalandığınız zaman ise yılda 1 kez düzenli olarak ultrasona girerek jinekolojik muayene olunması gerekmektedir. Bu konuda profesyonel bir desteği arkanızda bulmanız mümkün olur.

Bu videoları izlemenizi öneririz

Kadın hastalıkları ve tüp bebek konusunda uzman olan Prof. Dr. Timur GÜRGAN ile görüşmek için buradan randevu alabilirsiniz