cinsellik nedir?

Cinsellik

Cinsellik

Cinsellik nedir? Cinsellik Neden Önemlidir?

Günümüzde cinsellik kavramı oldukça önemlidir. Çiftler arasında geçen cinselliğin sağlıklı ve düzenli olması yaşamın mutlu bir şekilde geçmesini tetikler.Cinsel isteksizlik ve bir takım sorunlar ne yazık ki evliliklerinde kötü bir gidişat içerisine girmesine neden olacaktır. Cinsellik kavramı her ne kadar önemli olsa da zaman içerisinde gerek bayanlarda gerekse de erkeklerde cinselliği içeren sorunlar gün yüzüne çıkabiliyor. Cinsel ilişkiler sırasında kanama, ağrı, kasılma, isteksizlik ya da cinsel ilişkiye her ne kadar hafta da en az 2-3 defa girilse de gebe kalamama gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor.

cinsellik nedir?

Düzenli bir cinsel yaşamınızın partnerinizle birlikte olması adına yapılması gereken bir başka yollardan birisi de mutlaka profesyonel bir desteği arkanıza almanız olacaktır. Özellikle çocukluk dönemi itibariyle cinsel kimlik cinselliğin önemli bir bölümünü oluşturmaya başlar hale gelir.

Cinselliğin en önemli amaçlarından birisi de istenilen hazzı almaktır. Cinselliği ele aldığımızda ise kadın ya da erkek olmasından ve seksten daha çok şeyi ifade ettiği gerçeği yadsınamaz. Ayrıca cinselliğin sosyal ve manevi boyutları da mutlaka ele alınması gereken bir konudur.

Cinsellik Neden Önemli?

Sağlıklı bir cinsel ilişkiye adım atmak oluşabilecek hastalıklarında önüne geçilmesini sağlar. Cinselliği yalnızca fiziksel olarak ele almak doğru bir yaklaşım tarzı değildir. Cinselliğin aynı zamanda ruhsal ve duygusal anlamda da ele alınması gerekmektedir. Cinsellik aşama aşamadır bu aşamaları 3 başlık altında topladığımızda ise şu şekilde belirtmemiz mümkün olur.

Fiziksel Aşamalı Cinsellik: Her iki cinste meydana gelen uyarılmalar sonucunda beyin cinsel organlara hızlıca kan pompalar salgılanırken, kadının orgazm olmasına yardımcı olacak klitoris salgısı salgılanmaya başlanır. Erkeklerde ise hoşa gidecek olan aşırı derece de bir haz duygusu ortaya çıkmaktadır. Özellikle her iki cins arasında bir enerji aktarımı yaşanırken fizikse temaslar oluşmaya başlanır. Bazı durumlara bağlı olarak kan akışı etkilenebilmektedir. Bu durum kimi zaman cinsel bozukluğa neden olmaktadır. Yemekten sonra hemen cinsellik içerisine girilmesi ne kadar doğru ya da böyle bir durum yapılmalı mı son dönemde merak edilen bir konu olmuştur.Yemek sonrasında hemen cinsel bir birlikteliğe girdiğiniz zaman ise beyin cinsel organlara yeteri kadar kan pompalayadığından dolayı verimli bir cinsel beraberlikten söz etmek çokta mümkün olmayacaktır.

Search

+