Kadın Kısırlığı

Çocuk sahibi olamayan çiftlerde bu sorun yalnızca birini değil her ikisini de ilgilendirmektedir. Kadınlarda meydana gelen kısırlık sorunları, yalnızca 1 tane olmamakla birlikte 4 başlık altında toplanmaktadır. Çünkü üreme organlarında yahut sonradan meydana gelen sorunları olabiliyor. Bazı anomali, gelişim bozukluğu ve genital karmaşık yapısı infertilitenin meydana gelmesine neden oluyor.

Yumurtlamaya ait pek çok nedenler bulunuyor. Yüksek kalitede yumurtanın elde edilememesi, yumurtanın olmaması, yumurtanın gelişmemesi gibi durumlar ortaya çıkabiliyor.

Tüplere ait nedenlere göz attığımız da ise tüplerin olmaması, geçirilmiş enfeksiyon ameliyat ya da endometriozis sebebiyle apışıklık oluşmasının yanı sıra tıkalı olması bir diğer nedenler arasında gösterilebilir.

Aynı zamanda rahime ait bir takım sebeplerde ortaya çıkabiliyor. Bunlar, rahmin olmaması, myom ve rahimde şekil bozuklukları olduğunu söylemek mümkündür.

Kadında meydana gelebilecek kısırlık nedenleri arasında ise üreme organları bozuklukları, cinsel ve psikolojik problemlerinde yer aldığını söylememiz mümkün olacaktır.

Yapılması gereken en doğru hareketlerden birisi de öncelikle bu sorunların geniş kapsamlı bir şekilde araştırılması gerekmektedir. Düzenli cinsel yaşama rağmen neden çiftlerde gebe kalma sorunları ortaya çıkıyor öğrenilmesi gerekir.

Kadınlarda infertilite görülmesinin en yaygın nedenlerinden birisi yumurtlama düzensizliği (anovulasyon), doğal olarak kadında adet düzensizliğini ortaya çıkartarak belirtiyi gösterebilir.

Diğer yandan polikistik over sendromu söz konusuysa da aşırı tüylenme ve obezie gibi sorunlarda beraberinde yaşanmış olacaktır. Kadın infertilite belirtileri arasında ise göğüslerden süt benzeri sıvı gelmesinin yanı sıra adet sancıları da tüm bunların bir göstergesi olarak karşımıza çıkan belirtilerden birisidir.

Kadında Kısırlık

Kadında kısırlık (İnfertilite) nedir? Kadın kısırlığı sebepleri nelerdir? Kadın kısırlığı belirtileri nelerdir? Kadın kısırlığı nasıl tedavi edilir?

kadinlarda-kisirlik-timur-gurgan-tup-bebek

Böyle bir durumda uzman doktorunuz tarafından Kadın İnfertilite tedavisi yapılarak yeniden gebe kalınması için uğraş verilecektir. Tabi ki bu konuda yapmanız gereken en iyi yollardan birisi de kendini kanıtlamış olan Prof. Dr. Timur GÜRGAN’dan yardım almak olacaktır.

Kısırlık tedavisinde aşılama nasıl yapılmalıdır?

Kısırlık tedavisinde laparoskopi nedir?

Size en uygun tedavi şeklini belirleyen Prof. Dr. Timur GÜRGAN ile kısa süre içerisinde yeniden anne olabilmeniz mümkün olacaktır.